Apel NRL ws zorganizowania spotkania z Ministrem Zdrowia

Written by admin on 5 lutego 2011. Posted in Nieuczciwe konkursy

bez interwencji MZ chyba się nie da

 

Pomni starej zasady, że wszystko jest względne i że sprawy najlepiej oceniać z dystansu winniśmy wystrzegać się świadczeń w stylu " tak źle jeszcze nie było" . Cóż , kiedy naprawdę sposób w jaki traktowani sa oferenci podczas konkursów naprawdę w dużym stopniu usprawiedliwia emocje.
Przykładów można by mnożyć – dość wspomnieć o sprawie odrzuconych ofert w Wielkopolsce, o bałaganie jaki wytworzył sie na południu kraju i o całej "grze" zafundowanej nam przez NFZ. Ludzie odpadli z konkursów , stracili często (zapewne część z nich przejściowo) źródło utrzymania, pozwalniali personej , a nie mogą nawet uzyskac wglądu w ranking ofert.

Dochodzi do sytuacji (sam jako pełnomocnik grupy lekarzy doświadczyłem tego w ostatnich dniach) , że Prezes NFZ wzywa odwołującego się do niego lekarza , aby zgodnie z KPA mógł przejrzeć materiał zgromadzony w sprawie odwołania i wypowiedzieć się co do zebranego materiału sugerując mu tym samym, że jakiś materiał zebrał i może warto przejechać 300 km w jedną stronę aby dopełnić procedury i prejrzeć dokumentację. Na miejscu okazuje się, że prezentuje mu sę jako cały materiał (dalej będzie tylko decyzja Prezesa) akta "właśnie nadesłane z Poznania" , w których ostatnim dokumentem jest …odwołanie złożone do prezesa.
I to wszystko. Ani cienia zażenowania ze strony przedstawicieli Prezesa  z powodu własnej niesolidności . Raczej wygląda to na przyjęcie postawy "gadaj zdrów- no co mi zrobisz?"

o przyczynie takiego stanu rzeczy i postulacie naprawy w "Absurdach "

W dniu 4 lutego Naczelna Rada Lekarska uchwaliła Apel skierowany do Ministra Zdrwowia o zorganizowanie spotkania z przedstawicielami NRL poswieconego nieprawidłowościom w kontraktowaniu świadczeń stomatologicznych. Część członków NRL miała wątpliwości , czy słuszne jest pisanie tylko w sprawie stomatologów (czy nie lepiej byłoby sprawę ująć całościowo), ale zdołaliśmy przekonać Radę (było dużo głosów lekarzy przychylnych apelowi) , że nie jest to próba izolowania się z własnymi problemami od lekarzy, a raczej troska o nierozmywanie tematyki spotkania.
Apel przeszedł jednogłośnie.

APEL NRL z 4 lutego

Andrzej Cisło

Print Friendly, PDF & Email