Rozporządzenie MZ ws świadczeń gwarantowanych w zakresie leczenia stomatologicznego

Written by admin on 13 kwietnia 2009. Posted in Rozporządzenia

  Tytuł aktu prawnego:
  Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego
 
   – tekst i metryka aktu w bazie Aktów Pr. Sejmu RP spis ustaw
   – tekst w html spis rozporządzeń
 

Jak korzystać z Sejmowej Bazy Aktów Prawnych?

rozwiń/zwiń - - - Jak korzystać z Sejmowej Bazy Aktów Prawnych?

Baza Sejmowa umożliwia śledzenie zmian w aktach prawnych.

Przede wszystkim należy sprawdzić , czy akt obowiązuje [pod ikonami pdf jest podany status aktu]
Jeśli jest określony jako "nieobowiązujący" lub "uchylony", to zapewne wydano zupełnie nowy akt w tej samej sprawie. Wówczas zapewne nowy akt zastępujący znajdziemy klikając odnośnik "akty uchylające" [w nowo wydawanych aktach prawnych zwykle jest w końcowych przepisach artykuł czy paragraf "traci moc ustawa/rozporządzenie z …]

Jeśli nie mamy pewności czy przepis, który znajdujemy gdziekolwiek (wyszukiwarka internetowa, pisma urzędowe)nadal obowiązuje i w jakim brzmieniu wówczas powinniśmy sprawdzić pod tabelka metryki czy akt posiada tekst jednolity. Jeśli posiada to warto sprawdzić czy dany przepis jest zawarty w tym tekście (i w jakim brzmieniu).
Dalej, aby mieć pewność należałoby kliknąć odnośnik "akty zmieniające" i zobaczyć czy akt był nowelizowany od czasu wydania ostatniego tekstu jednolitego. No i aby mieć pewność co do aktualnego brzmienia interesującego nas przepisu powinniśmy przejrzeć te nowelizacje czy nie zawierają zmiany tego przepisu. Programy, jakimi posługują się prawnicy mają wgrywane aktualizacje i zwalniają ich użytkowników z tak czasochłonnego sprawdzania. Są jednak zbyt drogie, aby je kupować do nieprofesjonalnego użytku.

Jeśli zostało wydane przez Trybunał Konstytucyjny jakieś orzeczenie czy wyrok dotyczące tego aktu prawnego, wówczas jego ślad również odnajdziemy w odnośnikach pod tabelką metryki.

Linki

dzienniki ustaw | legislacja | biuletyny sejmowe | projekty MZ  

Interpretacje, Legislacja, Orzeczenia:

brak zamieszczonych interpretacji

 

 

Print Friendly, PDF & Email