Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze śr.publicznych

Written by admin on 14 kwietnia 2009. Posted in Ustawy

  Tytuł aktu prawnego:
  Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
 
   – tekst i metryka aktu w bazie Aktów Pr. Sejmu RP spis ustaw
    spis rozporządzeń
 

Jak znalezć tekst tego aktu?

 

Skorzystaj z Sejmowej Bazy Aktów Prawnych

lub

rozwiń/zwiń - - - Jak korzystać z Sejmowej Bazy Aktów Prawnych?

Baza Sejmowa umożliwia śledzenie zmian w aktach prawnych.

Przede wszystkim należy sprawdzić , czy akt obowiązuje [pod ikonami pdf jest podany status aktu]
Jeśli jest określony jako "nieobowiązujący" lub "uchylony", to zapewne wydano zupełnie nowy akt w tej samej sprawie. Wówczas zapewne nowy akt zastępujący znajdziemy klikając odnośnik "akty uchylające" [w nowo wydawanych aktach prawnych zwykle jest w końcowych przepisach artykuł czy paragraf "traci moc ustawa/rozporządzenie z …]

Jeśli nie mamy pewności czy przepis, który znajdujemy gdziekolwiek (wyszukiwarka internetowa, pisma urzędowe)nadal obowiązuje i w jakim brzmieniu wówczas powinniśmy sprawdzić pod tabelka metryki czy akt posiada tekst jednolity. Jeśli posiada to warto sprawdzić czy dany przepis jest zawarty w tym tekście (i w jakim brzmieniu).
Dalej, aby mieć pewność należałoby kliknąć odnośnik "akty zmieniające" i zobaczyć czy akt był nowelizowany od czasu wydania ostatniego tekstu jednolitego. No i aby mieć pewność co do aktualnego brzmienia interesującego nas przepisu powinniśmy przejrzeć te nowelizacje czy nie zawierają zmiany tego przepisu. Programy, jakimi posługują się prawnicy mają wgrywane aktualizacje i zwalniają ich użytkowników z tak czasochłonnego sprawdzania. Są jednak zbyt drogie, aby je kupować do nieprofesjonalnego użytku.

Jeśli zostało wydane przez Trybunał Konstytucyjny jakieś orzeczenie czy wyrok dotyczące tego aktu prawnego, wówczas jego ślad również odnajdziemy w odnośnikach pod tabelką metryki.

Linki

dzienniki ustaw | legislacja | biuletyny sejmowe | projekty MZ  

Interpretacje, Legislacja, Orzeczenia:

brak danych

 

Print Friendly, PDF & Email