Pierwszy akcent Zjazdu- spotkanie Stomatologów

Written by admin on 20 marca 2014. Posted in Krajowe Zjazdy, XII Krajowy Zjazd Lekarzy

Zjazd rozpoczął się od akcentu stomatologicznego. No..może dla większości lekarskiej nie było to wogóle zauważalne. Rzecz w tym, że przybyłych na zjazd delegatow – stomatologów przywitała wiadomość o zorganizowanym nagle spotkaniu .

Spotkanie zorganizowała urzędująca wiceprezes Anna Lella . Pomyślne było jak 4 lata temu – w konwencji „nazywam się tak i tak i mam zamiar …” Jest to na pewno ważne i cenne. Niemniej godzinne spotkanie i to zorganizowane ad hoc jak na 8 lat to trochę mało .

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że krakowska i poznańska izba upominały się od miesięcy o zorganizowanie porządnego, z prawdziwego zdarzenia panelu dyskusyjnego dla delegatow. W odpowiedzi słyszeliśmy sugestie poparte nawet „opiniami prawnymi” , że takie spotkanie byłoby wręcz nielegalne. (Pisałem o tym w listopadzie 2012)

W żadnym razie  odbyte zebranie nie może stanowić nawet namiastki dyskusji programowej. No co mozna powiedzieć w ciągu minuty, dwóch?

A co z wylonieniem przywództwa nowej kadencji? Zapytał o to kol Romuald Knaś z Białegostoku . Odpowiedzi nie dostał, bo dr Lella powiedziała tylko ogólnie, że stomatolodzy nie zgłosili swojej listy rekomendacyjnej do Naczelnej Rady Lekarskiej, a wiceprezesa…no cóż ..wybierze Rada Naczelna.

To niestety to my już i tak wiemy. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Jak NRL składająca się z 58 lekarzy i 16 stomatologów ma wiedzieć kto na dane czasy byłby dla stomatologów kadrowym strzałem w dziesiątkę?

Słowem nihil novi . Stoimy w miejscu i chyba jednak trochę statystujemy.

A czas leci.

A ceny oczekiwane w kolejnych konkursach coraz niższe, obowiązków coraz więcej i coraz trudniej prowadzić praktykę.

Nie twierdzę, że demokracja załatwi wszystko, że wyłoni nam zbawcę na białym koniu ,ale jest ona standardem i jej nieposzanowanie tylko zachęca do ignorowania naszych postulatów

Andrzej Cisło , mandat 48

Print Friendly, PDF & Email