Spotkanie z Prezesem NFZ

Written by admin on 21 lipca 2016. Posted in Kontrakty 2014-2017

info

W

piątek 29 lipca br w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbędzie się spotkanie członków NRL -lekarzy dentystów z Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia -p.Andrzejem Jacyną.

Spotkanie odbywać się będzie w ramach posiedzenia Prezydium NRL . Tematem ma być kwestia nakładów na opiekę stomatologiczną w budżecie NFZ .

Zapewne  rola NFZ została już dość dawno okrojona z funkcji kreowania polityki zdrowotnej . O takim czy innym miejscu opieki stomatologicznej w hierarchii wydatków publicznych zdecyduje bardziej Ministerstwo niż NFZ . Niemniej NFZ to cały czas kluczowa instytucja, Prezes NFZ to w dalszym ciagu wysokiej rangi wpływowy urzędnik , więc wytłumaczenie roli i znaczenia odpowiednich nakładów to rzecz niezmiernie ważna.

Inicjatywa Prezesa NRL zapewne godna odnotowania. Trudno jednak nie odnotować jednocześnie dość znaczącego faktu że na posiedzenie Komisji Zdrowia Sejmu w dniu 6 lipca , która opiniowała projekt planu finansowego NFZ na 2017r Naczelna Rada Lekarska nie wydelegowała nikogo , a to tam właśnie należy nagłaśniać wagę i znaczenie lecznictwa stomatologicznego i prostować narosłe mity i stereotypy (np powszechnie funkcjonujący , że należy poważnie ograniczyć nakłady na stomatologię  bo " i tak wszyscy chodzą prywatnie")

ac

Print Friendly, PDF & Email