Apel : 700 podpisów za projektem ustawy

Written by admin on 25 stycznia 2017. Posted in Samorządność

apel_ustawa9 stycznia na stronie stomatolodzy.org.pl został wyłozony do podpisu Apel do władz publicznych o niezwłoczne podjęcie prac legislacyjnych nad projektem nowelizacji ustawy o izbach lekarskich.

Podpisy zaczęły pojawiać się natychmiast i w ciągu pierwszych 3 dni przekroczyły liczbę 300. Jak oznajmia wpis na stronie, celem ani obowiązkiem Grupy nie jest zbieranie „poparcia większości” środowiska dla postulowanych zmian. Jest to zresztą (biorąc pod uwagę liczebność naszej grupy zawodowej) praktycznie niewykonalne .

Ostatnio NIL opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród stomatologów. W ankiecie wzięło udział 859 lekarzy czyli liczba zbliżona do tej , która podpisała Apel do władz o nowelizację ustawy. Oczywiście metodologia wyznaczania grupy badanej jest dużo bardziej złożona niż wyłożenie Apelu do podpisu. Niemniej warto zaznaczyć, że tzw. response rate , czyli wskażnik procentowy odpowiedzi w stosunku do wysłanych kwestionariuszy ankietowych wynosił 4% . Jednak uznano ten wynik za reprezentatywny i wiarygodny . 

Brak więc podstaw, aby podpis 700 lekarzy dentystów pod Apelem kwestionować i mówić, że "to garstka, parę procent społeczności"

Jednoznacznie spontaniczny odzew tych, do których dotarła wiadomość o wyłożonym do podpisu Apelu dowodzi, że postulat zmian jest dla naszego środowiska zrozumiały i oczywisty.

Ostatecznie pod Apelem podpisało sie na dzień dzisiejszy blisko 700 lekarzy dentystów praktykujących w Polsce.

 

losy apelu – wykaz pism na stronie stomatolodzy.org.pl

 

2017-01-25

Print Friendly, PDF & Email